BioMar teatas koostööleppe sõlmimisest Türgis

Remediumi kalakasvatusprogrammi peamine koostööpartner BioMar Group ja Türgi üks juhtivamaid vesiviljeluse ja kalatootmisega tegelevaid ettevõtteid Sagun Group teatasid Brüsselis toimunud Seafood Show´l ühisettevõtte loomisest Türgis.

Sagun Group president Ahmet Tuncay Sagun ja BioMar Group tegevjuht Torben Svejgaard kirjutasid Türgi paviljoni 10. aastapäeva tähistamisel alla vastastikuse mõistmise memorandumile, mis sai aluseks Türgis loodud ühisettevõtte asutamisele. Ühiselt loodud ettevõte rajab kalasööda tehase, mis alustab kõigi eelduste kohaselt tööd 2015. aasta lõpuks. Tehas varustab kalasöödaga Türgit ja mitmeid naabermaid. 

Iga-aastane Türgi kalakasvatuste toodang on viimastel aastatel kasvanud 200 000 tonnini. Tänase seisuga on Türgi Norra järel suuruselt teine kalatootja riik Euroopas. Kohalike kalaliikide, huntahvena, besuugo ja forelli Euroopa turule tarnimises on Türgi esikohal. Selleks, et Türgi vesiviljelustööstus saaks püsida jätkusuutlikuna, on kasvav vajadus uute tõhusate ja keskkonnasõbralike söötmis- ja tootmismeetodite järele.  

Allakirjutamisel nentis Sagun, et “BioMar on tuntud kui väljapaistva klienditeenindusega kvaliteetse kalasööda tootja”. Ta usub, et see on üks olulisimaid tegureid uue ettevõtte edukas toimimises.

Svejgaard on kokkuleppega rahul: “Türgi on vesiviljeluses üks Euroopa tugevamaid riike, millel on hoomamatu kasvupotentsiaal – kalakasvatuseks suurepärased loodustingimused, kala tarbimise tõusev trend riigisiseselt ning hea ligipääs nii kala kui kalasööda eksporditurgudele. Meil on väga hea meel Saugun Group´iga selline kokkulepe sõlmida. Sagun Group on pikaajalise ajalooga usaldusväärne ettevõte, kellel on suurepärane suhtlusvõrgustik nii Türgis kui rahvusvaheliselt. See lihtsustab uue tehase turule pääsemist oluliselt.”

Sagun väljendas samuti oma rahulolu: “BioMar on Sagun Group´ile ideaalne partner. BioMar´i teadmised kalasööda arendamisest, toorainetest ja tootmisest tulevad kasuks nii meile kui teistele Türgi kalakasvatajatele. BioMar on Euroopa juhtivaim kvaliteetse kalasööda tootja  huntahvenale, besuugole ja forellile ning meil on au BioMar´iga koostööd teha. Usume, et meie koostöö aitab arendada ja tugevdada kogu Türgi vesiviljelussektorit üldiselt.”

Sagun Group on viiest erinevast ettevõttest koosnev eraettevõte, mis haldab kaheksat tootmisüksust üle Türgi. Peamised ärivaldkonnad on vesiviljelus ja kalatööstus ning kala eksport ja import. Sagun Group on oma tugevate kaubamärkide poolest hästi tuntud nii Türgis kui välisturgudel üle maailma. Sagun Group´i president ja omanik Ahmet Tuncay Sagun on pereettevõtte juhtimises juba kolmas põlvkond.
 

BioMar
BioMar