Eesti kõige praktilisem täiendõpe loomaarstidele ja tudengitele toimub 8.-10. veebruaril Meriton Conference & SPA hotellis Tallinnas. Interaktiivsed loengupäevad tuginevad suures osas kliiniliste juhtumite arutelul. Soodushinnaga registreerimine kestab veel vaid aasta lõpuni! Lisainfo ja registreerumine SIIN.
Järjekorras juba 3. korda toimuva Talvekooli intensiivset loenguprogrammi vürtsitavad seekord esmakordselt vaimuteritavad ümarlauad! Intrigeerivatel teemadel vestlevad Janne Orro, Piret Kalmus ja Svetlana Belova.
Teeme tutvust lektoritega.
Dermatoloogiaalaseid loenguid ja 3. õppepäeva ümarlauda veab Talvekooli hing Svetlana Belova.
Svetlana on lõpetanud EPA veterinaarteaduskonna ja Zürichi Ülikooli dermatoloogiaalase residentuuri. 2011. aastal sooritas Svetlana edukalt ECVD (European College of Veterinary Dermatology) eksami, mille tulemusel omab veterinaardermatoloogi diplomit.
Viimase 16 aasta jooksul on Svetlana pidanud rohkem kui 200 dermatoloogiaalast loengut loomaarstidele Eestis ja välisriikides. Lisaks peab ta loenguid veterinaarteaduskonna üliõpilastele Eesti Maaülikoolis, korraldab iga-aastast dermatoloogia kooli ja konverentsi ning viimased 3 aastat ka Talvekooli. Igapäevaselt töötab Svetlana Billy loomakliinikus. Kõige selle kõrvalt naudib Svetlana aega perega, ratsutamist ja reisimist.
Lektorid endast
Merit Villemson-Kavak
Töötan loomaarstina Männimäe Loomakliinikus Viljandis. Minu peamisteks patsientideks on südame ja hingamisteede haiguste ning keerulisemate sisehaigustega koerad-kassid, samuti tegelen kujutava diagnostikaga, mille hulka kuulub nii röntgenpiltide interpretatsiooni kui ka ultraheliuuring. Miks just südamehaigused? Südamehaigused on piisavalt väljakutseid esitav valdkond, mille puhul ei teki kunagi igavust, alati avastad midagi uut enda jaoks ja arened edasi, mõistes paremini haigust ning loomi. Lõppkokkuvõtteks on hea teada, et suudame nende lootusetute haiguste puhul siiski loomade eluiga pikendada ja pakkuda neile elamisväärset allesjäänud aega.
Kaie Bogdanova
Lõpetasin EMÜ veterinaaria eriala aastal 2005. Asusin samal aastal tööle juba väikeloomakliinikusse, kus tegelesin alguses väikenäriliste, kasside ja koertega. Ajapikku opereerides mõistsin, et moodustiste eemaldamine nõuab veidi rohkem teadmisi, ning asusin end täiendama onkoloogia alal. Põhilise kasvajatealase info sain ESAVS'i onkoloogia ja kirurgia kursustelt. Lisaks täiendasin end Inglismaal Royal Veterinary College’is, VRCC referentskliinikus ning Saksamaal onkoloogia kliinikus. Praeguseks on huvi onkoloogia vastu saatnud mind 4 aastat.
Ingrid Hang
Lõpetasin Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini eriala 2006. aastal. Erasmus programmi raames toimusid veterinaariaõpingud ühe aasta jooksul ka Portugalis, Vasco da Gama ülikoolis. Peale Maaülikooli lõpetamist töötasin väikeloomaarstina mõnda aega Eestis.
Aastatel 2007-2015 viibisin veterinaarteaduste doktoriõpingutega Helsinki Ülikoolis, keskendudes toidu mõjule koera soolestiku mikrofloorale, bakteriaalse ainevahetuse saadustele, soolestiku põletikumarkerile ja pankrease ensüümide sekretsioonile. Doktoriõpingute raames omandasin kogemusi mitmetes tunnustatud kliinikutes ja ülikoolides, eeskätt Taanis, Norras ja USAs (Texas A&M). Lisaks kuulun alates 2015. aasta septembrist ka Eesti Maaülikooli töökasse kollektiivi, olles väikeloomade gastroenteroloogia lektor.
Iganädalaselt töötan väikeloomade gastroenteroloogina Tiina Toometi kliinikus, kus tuleb lahendada väga erinevaid huvitavaid juhtumeid, võttes appi nii kujutava diagnostika vahendid kui ka endoskoopilised protseduurid.
Olen pühendanud end veterinaarmeditsiinile ka väljaspool kliinikut ja ülikooli, kuuludes Eesti Väikeloomaarstide Seltsi juhatusse ning olles Euroopa Gastroenteroloogia Ühingu (European Society of Comparative Gastroenterology) liige.
Lisaks erialasele tegevusele, olen täiskohaga ema kahele imetoredale pojale. Perekonda kuuluvad ka koerad, kass, kanad ja lambad. Kui kõigest eelpoolnimetatust aega üle jääb, siis meeldib mulle väga reisida, sõpradega aeg maha võtta ja lihtsalt koos olla ning looduses matkata.
Laura Linntamm
Lõpetasin 2004. aastal Eesti Põllumajandusülikooli ja asusin tööle Viljandi Männimäe loomakliinikusse. Sattusin väikelooma sigimisspetsialisti doktor Merja Dahlbomi juurde Soome ja sealt sai kõik alguse. Olen alates 2006. aastast EVSSAR ( European Veterinary Society for Small Animal Reproduction) liige ja olen käinud kahel ESAVSi (European School for Advanced Veterinary Studies) sigmisalasel kursusel. Suviti külmutan Vantaal Opaskoirakoulus (Pimadete juhtkoertekoolis) koerte spermat ja annan erialast puhkust kolleeg Lena Lindhile. Minu ainsaks kaaslaseks on corgi, kelle nimeks Rabarber. Vabal ajal võib meid leida metsast ja mere äärest.
Aleksandr Semjonov
Olen lõpetanud EMÜ veterinaarmeditsiini eriala 2011. aastal. Samal aastal alustasin ka oma õpinguid doktorantuuris. Minu erialaseks huviks on anestesioloogia, erakorraline kirurgia ja intensiivravi. Täiendan ennast pidevalt nendes valdkondades, külastades erialaseid koolitusi ning töötades koos kogenud kolleegidega teistes ülikoolides. Õpetan üliõpilasi ja koolitan praktiseerivaid loomaarste mitmetes riikides. Alates 2016. aastast juhin ma kliinilise veterinaarmeditsiini osakonda ja vastutan EMÜ kliinilise õppe arengu eest.
Garri Tralman
Lõpetasin Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini eriala 1994. aastal. Alates lõpetamisest kuni tänaseni tegelen valdavalt ortopeedia ja traumatoloogiaga väikeloomadel.
2015. aastal kaitsesin doktoritöö Eesti Maaülikoolis teemal kombineeritud osteosüntees. Täiendanud olen end erinevates kliinikutes Soomes, Tšehhis, Saksamaal ja USA-s.
Olen Eesti Väikeloomaarstide Ühingu liige ja Euroopa Veterinaarortopeedia- ja Traumatoloogia Ühingu liige.
Vabal ajal meeldib talvel suusatada ja suvel rullsuusatada.
Anu Poopuu
Koeraarmastus on minuga olnud niikaua kui ennast mäletan. Suurim lapsepõlveunistus oli päris oma koer, mis ühel hetkel realiseerus vanaisa toodud lokilise musta segaverelise koerana. Tugev kiindumus ja minu jõuetus oma sõpra haiguses aidata olid kindlasti suured mõjutajad, miks loomaarstiõpingutele siirdusin. Ülikooli teisel kursusel tuli minu ellu puhtatõuline saksa lambakoer ja sealt sai alguse sukeldumine “koeraspordi ja koerte koolitamise maailma”.
EMÜ veterinaarmeditsiini eriala olen lõpetanud 2001. aastal. Peale seda töötasin esmalt Veterinaar-ja Toiduameti loomatervishoiu osakonnas, kuid üsna pea asusin vastutama politseikoerte keskuses Eesti politseikoerte tervise ja söötmise eest. Samaaegselt tegelesin otsingukoerte koolitamise ja vabatahtliku päästetööga kokku umbes 10 aastat.
Põhikohaga loomaarsti tööd teen alles 2011. aastast. Kuigi sügavam huvi koerte käitumise vastu tekkis minus juba politseikoertega töötamise ajal, otsisin pidevalt erinevaid võimalusi õppida põhjalikumalt käitumise meditsiini. 2014. aastal realiseerus see dr. Kersti Sekseli käe all Sidney Ülikooli Centre for Veterinary Education Behavioural Medicine Distance Education programmi raames.
Lisaks olen läbinud Low Stress Handling Certified Silver kursuse 2015. aastal ning saanud õigused dr. Kersti Sekseli loodud puppy preschool programmi alusel kutsikate eelkooli läbiviimiseks.
Täna töötan Loomade Kiirabis loomaarstina ning samaaegselt konsulteerin nii koera- kui kassiomanikke nende loomade käitumisalates küsimustes.
Tööle ja pereelule lisaks meeldib mulle aastaajast ja ilmast sõltumata panna jalga maastikutossud, haarata kaasa kompass ja koer ning avastada Eestimaa ilusaid paiku metsas joostes.
Andžela Lehtla
Lõpetasin eesti Põllumajandusülikooli loomaarstiteaduskonna 1994. aastal. Töötan lemmikloomaarstina ligi 23 aastat, sellest 6 aastat erapraksises ja ülejäänud aja Eesti Maaülikoolis loomaarstina ning oftalmoloogia ja kirugia õppejõuna.
Ligi 10 aastat on minu erialaseks huviks olnud loomade silmahaigused. Selles valdkonnas täiendan end pidevalt, osaledes igal võimalusel silmahaiguste alastel koolitustel. Olen väga tänulik kolleegidele, kes hoiavad mu meele värskena, saates küsimusi ja patsiente. Viimase viisaastaku märksõnadeks on ESAVS kursustel osalemine, sarvkesta süvahaavandite ravi tehissarvkesta abil, skleerasiseste proteeside paigaldamine, oftalmoloogia loengute pidamine inglise keeles.
Meeleldi jagan oma kogemusi ja olulisi detaile silmahaiguste kohta. Näeme Talvekoolis!