Tootekategooriad

Mineraalsööda küna Pitstop

Pitstop on mineraalsööda küna piimalehmadele.

Saadaolevad pakendisuurused

Pakend Tootekood
1 tk MFD1054

Tootetutvustus

Üks mineraaliküna tagab söödalisandid umbes 25 lehmale, kuid korraga on söödalisanditele juurdepääs ainult ühel lehmal. Vaba valikuga mineraalsöödalisandite päevane doos on 50-100 g lehma kohta, sõltuvalt mineraalsöödalisandite liigist.

Mineraaliküna on sobiv mineraalsete segude, naatriumbikarbonaadi, söödasoola või muude söödalisandite jaotamiseks ad libitum (vastavalt soovile).

Juurdepääs täiendavatele mineraalsöödalisanditele Pitstop mineraalikünast tagab selle, et lehmad saavad mineraalaineid ja vitamiine vastavalt jõudlusele, vaatamata segatud söödakoguse liiga vähesele tarbimisele.

Koostis ja lisaained

Koostis

Mineraaliküna on valmistatud paksust, vastupidavast ja tugevast HDPE plastikust. Kasutatav plastik on valmistatud vastavalt EL toiduhügieeni nõuetele mittetoksilisest materjalist.

Kasutamine ja säilivus

Kasutamine

Lukuga kaant on lihtne ühe käega avada ja ämbrist või kotist täita.

Hoiatused

Lisainformatsioon

  • MicroFeeder Pitstop mineraalikünal on suur paigalduskronstein, mis tagab küna pika kasutusea. Sisseehitatud ca 45-liitrine etteandemahuti on ruumi säästmiseks paigaldatav näiteks seinale (poolseinale) veeküna kõrvale.
  • Saadaval on ka väikese paigalduskronsteiniga mudel, mis võimaldab paigaldada see aedikus nii sisemistele kui välistele tugipostile või piirdetara postidele. Sellesse mineraaliküna mudelisse saab kallata maksimaalselt 15 kg/10 liitrit söödalisandeid.
  • Väikese kinnituskronsteiniga sööturi laius/kõrgus/pikkus on 540/750/670 mm ja kaal 20 kg, suure kinnituskronsteiniga sööturi laius/kõrgus/pikkus on 600/750/1175 mm ja kaal 45 kg.
  • Pitstop mineraaliküna on ettenähtud piimalehmadele täiendavate mineraalsöödalisandite andmiseks lisaks sellele, mille nad saavad standardiseeritud söödasegudest.
  • Piimalehmade söödakulu on väiksem kui ca 100-päevase mobilisatsioonifaasi jooksul pärast poegimist. Söödakulu langeb järsult juba kaks-kolm nädalat enne poegimist, kuna loode kasvab kuni poegimiseni väga kiiresti, samal ajal kui piimatoodang algab ja lehma isu väheneb.
  • Probleemiks kriitilise perioodi jooksul on see, et piimalehmad ei saa süüa oma söödaratsioonist enam, sõltumata sellest, kui hästi on see optimeeritud ja sellest, kui hea kvaliteediga on kuivsööt. Söödaratsioon on liiga täitev, kuid looma soov vee ja mineraalainete järele ei vähene.
  • Teatud aja jooksul on normaalne, et lehmad söövad ratsioonist vähem, kuna nad on võimelised piiratud aja jooksul oma kehast energiat mobiliseerima. Mikromineraalide ja vitamiinide puudus on peamiseks põhjuseks kliinilistele ja subkliinilistele seisunditele, mis mõjuvad negatiivselt piimatoodangule, taastootmisele ja üldisele karjatervilisele, põhjustades märkimisväärset majanduslikku kahju.
  • Majanduslikku kahju põhjustavate haiguste, nagu näiteks atsidoosi, digitaalse dermatiidi või platsenta peetuse kliinilised või subkliinilised puhangud võivad maksta laktatsiooniperioodil lehma kogukasumist 20-25% ning kahjud on lehmade hukkumise korral veelgi suuremad.
  • Suureneb nende lehmade jõudlus ja kogutulu, kes kogu laktatsiooniperioodi jooksul on suutnud läbida kriitilise perioodi probleemideta.
  • Mineraaliküna kuju, konstruktsioon ja nurgad, sealhulgas söödaklapp ja ülemine kaas on välja töötatud selliselt, et söödalisandid oleksid täielikult niiskuse, sademete ja saaste eest kaitstud ning söödalisandid püsiksid värske ja isuäratavana.
  • Mineraaliküna tarnitakse tugevast tsingitud terasest väikese/suure kronsteini ning vajalike kinnituspoltidega seinale (poolseinale) kinnitamiseks.