Uudised

01.03.2022
Sooladel baseeruvad Safesil silokindlustuslisandid tagavad kvaliteetse ja jaheda silo

Rootsis toodetud Safesilid on sooladel baseeruvad silokindlustuslisandid, mis sisaldavad orgaaniliste hapete soolasid.  Safesilid hävitavad tõhusalt rohumassis elavaid pärme, hallitusi ja soovimatuid baktereid ega ole seejuures happelised või korrodeerivad.


 

10.02.2022
30 aastat terve looma nimel

Juba 30 aastat põllumajanduse ja veterinaaria arengusse panustanud Dimedium sai alguse kahe Eesti vanima veterinaarravimeid ja -tooteid turundava ettevõttena. Erinevate meeskondade edukas liitmine on tõsine väljakutse, kuid pereettevõtted Dimela ja Remedium said sellega hakkama suurepäraselt. Täna, kui ühinemisest on möödunud kuus aastat, iseloomustab Dimediumit ühtne kokkuhoidev kultuur.

06.02.2022
Lemmikloom
Tiina Toometi taskuhäälingus tehti juttu loomaarstindusest läbi aegade

Tiina Toometi vestluspartneriteks seekordses podcast’is “Loomaarst taskus” olid Aasta loomaarsti tiitli pälvinud Valdeko Paavel Loomade Kiirabi Kliinikust ja Dimediumi missioonipreemia laureaat Piret Savvi Eesti Maaülikooli Loomakliinikust.

Aktiivse panustaja ja kõneisikuna veterinaarias on Valdeko koos kolleegidega avanud mitmeid tipptasemel loomakliinikuid, olles üheks suurimaks tööandjaks loomaarstidele ja loomaarsti abilistele Eestis. Hiljuti avati kliinik ka Lätis.

03.02.2022
Loomakasvatus
Kutsume taime- ja loomakasvatusspetsialiste siloteemalisele veebiseminarile

Dimediumi veebiseminar "Silo valmistamise meistriklass ja silouudiseid Rootsist" toimub 10. veebruaril kell 13.

Veebiseminaril tuleb juttu: 

  • Mis iseloomustab head silo?
  • Kuidas kvaliteetset silo toota ja kuidas säilitada silo kõrge kvaliteet ajani, mil loom seda sööma asub?
  • Silo tegemisel on palju erinevaid nüansse, mida teades on suurem võimalus õnnestuda. Seda eriti siis, kui silo tuleb valmistada ebasoodsates tingimustes. Räägime nendest!

 

20.12.2021
Dimedium suunab jõulukinkide raha Rohetiigri teadlastele

Dimedium suunab sel aastal suure osa jõulukinkide rahast Rohetiigri projektidega seotud teadlaste töö tunnustamiseks ja edendamiseks. Rohetiigri ühe asutajaliikmena annab Dimedium oma panuse eestimaalaste keskkonnateadlikkuse suurendamiseks ning Eesti ühiskonna ettevalmistamiseks taastuvale ja tasakaalus majandusmudelile üleminekuks. 

29.11.2021
Loomakasvatus
Kuidas ohjata digitaalset dermatiiti

Novembri keskel toimus Dimediumi ja Vitalaci veebiseminar, mis keskendus küsimusele, kuidas hoida digitaalse dermatiidi mõju farmi loomade tootlikkusele ja ettevõtte majandustulemustele võimalikult madalal. 

Loomaarst ja Vitalaci söötmisnõustaja Amelie Cornillet selgitas, mida nakkushaigus digitaalne dermatiit endast kujutab ja kuidas seda karjas märgata. Samuti tõi ta välja haiguse riskifaktorid ning ennetamise viisid.

01.09.2021
Lemmikloom
EMÜ & Dimediumi Suvekool 2021

Augustikuu viimasel nädalavahetusel toimus Eesti Maaülikoolis juba teist aastat järjest EMÜ & Dimediumi Suvekool. Suvekool annab praktiseerivatele loomaarstidele suurepärase võimaluse koguneda tuttavasse Maaülikooli oma oskusi ja teadmisi täiendama, aga ka armsate kolleegidega kohtuma ja kogemusi vahetama. Sel aastal koosnes kahepäevane Suvekool viiest õpimoodulist: stomatoloogia I & II, anestesioloogia, erakorraline meditsiin ja eksootilised loomad.

25.08.2021
Dimediumi XXV juubelisümpoosion – suveõhtu täis suuri mõtteid, lusti ja maagiat

Sel aastal kogunesid Eesti piimakarjakasvatajad Dimediumi XXV juubelisümpoosionile erilisel ajal. Kui tavaliselt tullakse kokku aasta neljandal neljapäeval, siis tänavu arutleti Eesti piimanduse mineviku, oleviku ja tuleviku üle suvises augustiõhus. Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva eelõhtul toimunud sümpoosionil lahati mitmeid olulisi teemasid: milline oli meie elu ja toidulaud 25 aastat tagasi? Mida tähendab heaolu piimafarmis? Millised ootused on tarbijal?

10.08.2021
“Emme, kas see on emane või isane kana?” ehk Avatud talude päev 2021

Paljude suurte ja väikeste rõõmuks toimus ka sel aastal Avatud talude päev, järjekorras juba seitsmes. 24. ja 25. juulil tervitasid külalisi 277 talu üle Eesti, tutvuda sai nii suurte veisefarmide kui väiksemate käsitöötaludega. Sealhulgas said julgemad külastajad ka lustlike talledega puksida ja ablastele kanadele teri pakkuda!

15.07.2021
Loomakasvatus
KUUMASTRESS: 4 söötmissoovitust maailmapraktika tipust

Käesoleva suve erakordselt kuumad ilmad on olnud piimatootjatele suur väljakutse. Eesti farmides on piimatoodang langenud keskmiselt 3-6 liitrit lehma kohta päevas ja tekitanud tootjatele suurt majanduslikku kahju. Kaotatud toodangule lisanduvad loomade ravi- ja praakimisega kaasnevad kulud ning stressi negatiivne toime, mis kandub edasi ka järgmistele põlvedele. Kuumastressist tingitud kahju on seega pika mõju ja kalli hinnaga. 

03.06.2021
Dimediumi XXV juubelisümpoosion toimub 19. augustil Tartus

Turvaliseks kohtumiseks lükkasime oma juubelisümpoosioni edasi sumedasse augustikuusse. Suurepärane seltskond ja meeleolukas programm saavad kokku vabas õhus, õitsvas ja lõhnavas suvises Tartus.

Maailm muutub, traditsioonid jäävad! 

 

Livia Ränkson
Turundusjuht

 

20.05.2021
Loomakasvatus
Kuidas võihape silo kahjustab?

Võihape tekib silos klostriidbakterite elutegevuse tagajärjel. Klostriidbakterid võivad rikkuda piima ning langetada silo toitainelist väärtust.

Võihappega silo on toitainevaene sööt

Võihappe moodustumine on energiakulukas protsess. Klostriidid tarbivad silos loomale olulist piimhapet ja suhkrut ning kulutavad seda võihappe moodustamiseks. See tähendab, et loomani jõudes on osa silos olevast energiast juba kadunud.